Connect with us

Federació Catalana de Futbol

Les agrupacions de la Segona Catalana 2022-2023

La Segona Catalana, amb inici el cap de setmana del 17 i 18 de setembre, comptarà amb 6 grups de competició, dividits en subgrups.

La Federació Catalana de Futbol dona a conèixer les agrupacions de la Segona Catalana masculina, de cara a la nova temporada 2022-2023. La categoria comptarà amb un total de 130 equips, distribuïts en sis grups de competició, amb la següent composició: tres grups a la província de Barcelona; un grup a la província de Girona; un grup a la província de Lleida; i un grup a la província de Tarragona.

Aquestes agrupacions són de caràcter provisional, abans que es produeixi el sorteig del calendari de partits. L’inici de la lliga a la Segona Catalana es produirà el cap de setmana del 17 i 18 de setembre.

Grups de la Segona Catalana 2022-2023

Destaquem el subgrup 2B, on estan enquadrats els conjunts maresmencs de la categoria:

GRUP 1
SUBGRUP 1A
CF BEGUR
CE BESALÚ
AT. BISBALENC
CE EMPURIABRAVA CASTELLÓ
UE LA JONQUERA
UE MARCA DE L’HAM
UE PORQUERES
AE ROSES
CF SANT JAUME OLOT
UE TORROELLA
CF VILADAMAT
SUBGRUP 1B
CD BLANES
AD CAL AGUIDÓ
UE CALONGE
UD CASSÀ
EF GIRONÈS-SABAT
CE FARNERS
UE LLAGOSTERA-COSTA BRAVA ‘B’
UE QUART
CF TORDERA
UE TOSSA
ACE UNIÓ GIRONA
GRUP 2
SUBGRUP 2A
CF AMETLLA VALLÈS
C. AT. IBERIA
CE JÚPITER
CF LES FRANQUESES
CF LLOREDA
FC MARTINENC
UD MOLLETENSE
UD PARC
CF RACING VALLBONA
CD SANT GENÍS-PENITENTS
CF SINGUERLÍN
SUBGRUP 2B
CF ARGENTONA
FC CARDEDEU
UD CIRERA
CE LLAVANERES
CD MALGRAT
CD MASNOU
UD MOLINOS
CE PREMIÀ
AT. SANT POL
CE VILASSAR DALT
UE VILASSAR MAR ‘B’
GRUP 3
SUBGRUP 3A
CD ALMEDA
UD GORNAL
FC LEGENDS L’HOSPITALET
FC LEVANTE LAS PLANAS
UD MARIANAO POBLET
CE SANT IGNASI
UE SANT ILDEFONS
FC SPORTING GAVÀ
CLUB BARCELONISTA TERLENKA
UD UNIFICACIÓN BELLVITGE
FC VALLDOREIX
SUBGRUP 3B
ATLÈTIC PRAT DELTA CF
CF CUBELLES
CFA ESPLUGUENC
FUNDACIÓ E. AT. VILAFRANCA
CF GAVÀ
AE MOJA
PENYA JOVE DE LES ROQUETES
SANT VICENÇ DELS HORTS AF
SANTFELIUENC FC ‘B’
UE SITGES
UD VISTA ALEGRE
GRUP 4
SUBGRUP 4A
CE BERGA
CFU CAN RULL RÓMULO TRONCHONI
UE CASTELLAR
CF AT. GIRONELLA
UE GURB
FC JOANENC
CE PUIGREIG
FC SANT QUIRZE VALLÈS
UD TARADELL
VIC RIUPRIMER REFO FC
CF VOLTREGÀ
SUBGRUP 4B
FC ATLÈTIC JÚNIOR
CD BADIA DEL VALLÈS
CERDANYOLA DEL VALLÈS FC ‘B’
CD MONTCADA
C. NATACIÓ TERRASSA
CE OLÍMPIC CAN FATJÓ
CF RIPOLLET
CF SABADELL NORD
SAN JUAN AT. MONTCADA
UD SAN LORENZO
UD TIBIDABO TORRE ROMEU
GRUP 5
SUBGRUP 5A
FC ALCARRÀS
CE ALGUAIRE
CF ARTESA DE LLEIDA
UE BALÀFIA
CF BORGES BLANQUES
CF JUNEDA
LLEIDA ESPORTIU ‘B’
CF PARDINYES
AE TÉRMENS
CF TORREFARRERA
CF TREMP
SUBGRUP 5B
CF AGRAMUNT
CE ARTESA DE SEGRE
CF ANGULÀRIA D’ANGLESOLA
C. AT. CASTELLSERÀ
UE CERVERA
UE GUISSONA
FC LA SEU D’URGELL
CF LINYOLA
CF ORGANYÀ
CF PALAU D’ANGLESOLA
CF SOLSONA
GRUP 6
SUBGRUP 6A
CF CANONJA
CE EL VENDRELL
UD JESÚS I MARIA
CF L’ARBOÇ
CD MORELL
CF POBLA MAFUMET ‘B’
CD RIUDOMS
AT. RODA DE BARÀ
UD SALOU
CF VILA-SECA
SUBGRUP 6B
UE ALDEANA
CF AMPOLLA
CF CAMARLES
CF EBRE ESCOLA ESPORTIVA
CF JESÚS CATALÒNIA
CF LA SÉNIA
AT. MÓRA LA NOVA
UE REMOLINS-BÍTEM
CD TORTOSA
CF ULLDECONA

Font: FCF


More in Federació Catalana de Futbol